VIP portál

Jak žít v pohodě.

Logo VIP portálu, kliknutím přejdete na Home Page

VIP informace pro seniory a důchodce


Bezpečnostní a další důležité informace o webu


Na začátek jedna špatná zpráva: běží důchodová reforma:


Vypravěč pohádek a děti před ním stojící

"Takže, moje milé děti, zazvonil kouzelný zvonec a pohádky o odchodu do důchodu v 60 letech je definitivně konec..."A nyní jedna dobrá zpráva: skoro nikdo o ni nemá zájem...


Místo očekávaných stovek tisíc zájemců se jich zatím "upsalo" jen několik desítek tisíc a to asi budou ti, kteří kvůli svému mládí nepřišli o své peníze (a iluze) při tunelování fondů při akci, dost honosně nazvané kuponová privatizace a s ní spjatými různými fondy.

Co bylo na vině? Špatné zákony. Podvedení a okradení od státu nedostali ani korunu, autoři špatných zákonů nedostali ani den nucených prací... Tak kdo další se hlásí do 2. pilíře?

Někdo také asi neví, že se klíďo píďo chtělo zpětně zdaňovat stavební spoření a podobné "jobovky", navrhované "státem". Kdo zaručí, že za desítky let dostanou lidi ty peníze zpátky? Politici, kteří ten systém nyní zavádějí? Cha cha... Přímo v propozicích se píše, že zajištěná není ani 100% návratnost vložených investic.

Každý se samozřejmě drží osvědčených pořekadel Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše, Sliby - chyby a Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Povedla se mi na jaře fotka, jak si o reformě povídali vrabci na střeše (Jeníček a Mařenka):


Dva laškující vrabci, Jeníček a Mařenka

"Ale Jeníčku, vlez už mi s tím přemlouváním, abych dobrovolně vstoupila do toho zcela nového důchodového systému, na záda..."


Nová důchodová reforma nenabízí žádný pocit jistoty.


Jistotu návratu vložených investic sice nemáte, ale můžete zase hrát celoživotní Bingo se vším všudy, tedy zejména s napjatým těšením s mrazením v zádech a se současným vylučováním adrenalinu, zda za své pracně naškudlené peníze nakonec na stará kolena pořídíte alespoň boudu Vašemu Azorovi.

Jste-li povahy dobrodružné a rádi hazardujete, je tohle tedy pro Vás skutečně skvělá volba. Však už ti rozumnější politici chystají změnu pravidel, které z této celostátní hazardní hry udělají alespoň něco více odpovídajícího úrovni členského státu EU.

suiseki, aneb tři valouny, představující stabilitu nové důchodové reformy

Zde je malá hádanka: Co představuje obrázek se třemi oblázky a mnichem-učencem?


  • a) Těžítko, demonstrující stabilitu tří pilířů chystané důchodové reformy
  • b) Schematické znázornění tří zdrojů učení marxismu-leninismu
  • c) Ukázku japonského umění zvaného suiseki

Nóóó, co je podle Vás správně? Takže, kdo snad stále ještě váhá, zde má správnou odpověď: no jasně, cééé je správně.


Proč tak málo občanů této země spatřilo na konci tunelu svoji zcela ojedinělou šanci, jak zbytek života žít v klidu a jistotě?


Hmmm, asi proto, že s "tunelama" již svoje zkušenosti prostí občané mají... Mohu snímkem doložit bezostyšné a zcela veřejně prováděné tunelování kasína, pár stovek metrů od služebny státní policie.

Tunelování kasína

No, to víme všichni moc dobře, že
pod svícnem bývá tma,
ale že by až tak velká?

Tady prachy jistě tekly proudem...Tak co, máte alespoň trošku lepší náladu? Uvidíte, že srandy bude ještě více, až doběhne éra současných důchodců a bude se odcházet do důchodu jen v letech podle představ státních představitelů. Vidím v práci, co asi tak zvládají "šedesátníci", pokud pracují odpovědně a svědomitě a tuším, jak si pak povedou ti "sedmdesátníci".

To se na personálních odděleních personalisté budou smíchy popadat za břicho, až budou dumat, kam s nimi... A to mluvím o lidech v kancelářích. Na dílnách, kdo se tam jen neflákal, musí být vyřízený už v padesáti a na některých pracovištích už i ve čtyřiceti.

Táto, pokud je i přímo naše rodina základem českého státu, nehrozí mu nějaké nebezpečí?


Ještě štěstí, že náš sociální systém je na takové úrovni, že i výše uvedené skutečnosti jsou vlastně asi jen planý poplach . Však ministr Drábek může být rád, že odešel a že ty trapné S-karty mají na kahánku.

Nedovedu si představit, z čeho by pak byl on a bývalý prezident obviněni, když by všichni senioři povinně museli všude pobíhat jen s S-kartami (samozřejmě alibisticky poučeni, že si PIN nesmějí ani v jejich věku nikam napsat) a do toho by po světě pobíhaly ty desítky tisíc amnestovaných... To už by se dalo nazvat snad i "zločinné spolčení" .

  • Pokračování po příštím výplatním termínu důchodu...Návrat zpět nahoru, kde je "menu" odkazů.


Důležité informace

Nabídka služeb

VIP informace

Doporučené odkazy

Relax a zábava

Výměna odkazů


zc.latroppiv@atsop  

 Napsat


Copyright © Pravidla použití fotografií a textů.