VIP portál

Jak žít v pohodě.

Logo VIP portálu, kliknutím přejdete na Home Page

Ježíšek, Santa Klaus a děda Mráz

Bezpečnostní a další důležité informace o webu

Dárky na ulici

Milé děti, hodné i zlobivé... Jak známo, v našich končinách o Vánocích přichází Ježíšek a všem dětem naděluje pod stromeček různé dárky. Jejich množství a "drahocennost" se odvíjí od toho, jak které děti po celý rok jsou hodné, zda poslouchají rodiče, jak se učí, jak doma pomáhají, jak se starají o zvířátko, které třeba mají doma a tak různě.


Stává se ovšem, že dárky dostanou i děti "zlobivé", které se neučí, odmlouvají... Jak je to možné? To je přece nespravedlivé... Je a není. On totiž Ježíšek posuzuje všechna "pro" a "proti", jak se děti chovají po celý rok, v různých situacích, takže stát se může i taková věc.

Před pár lety jsem se třeba připletl k situaci, kdy malá Niki vyžadovala větší kus dortu, protože ona je přece větší a starší, než ta holčička druhá... Také si to myslíte? Obrátil jsem se tedy na Niki a zeptal se: "Je Tvoje maminka starší a větší, než Ty?"

Odpověděla, že ano. Pokračoval jsem: "takže podle Tvých slov by také měla vždy dostat větší kus dortu, zmrzliny, melounu a podobných dobrot, než Ty?" Znejistěla, zrozpačitěla a bylo vidět, že pochopila, minimálně to, že existuje i výraz mít rád, případně láska a že měřítka pro vyhodnocování některých věcí mohou být jiná, než si třeba myslíme...

Jindy jsem šel kolem telefonní budky, ve které stály dvě dívky, kolem cca deseti let a zaslechl jsem, jak ta jedna do sluchátka zarmouceným hlasem říká: "dostala jsem špatné známky ve škole a bojím se jít domů"... Pochopil jsem. Volá na bezplatnou linku, kde dětem v takových situacích radí, co a jak udělat... Politoval jsem ji...

Jenomže jsem současně viděl, že ta druhá dívka se "kucká a svíjí" smíchy. Zvláštní situace... Počkal jsem tedy chvilku a nestačil se divit. Telefonující dívka doposlouchala rady a doporučení, zavěsila a vzápětí se smíchy skoro válela na zemi i ona... Pochopil jsem, že jsem předtím nepochopil... Politoval jsem ji ale podruhé. Proč? No přece, jak si to u Ježíška "pěkně zavařila"...

Děvčata si zkrátka pouze dělala srandu a zdržovala provoz linky, na kterou děti volají, když jsou v nouzi, smutné, nešťastné, kolikrát jim jde i doslova o život. Jen tak, snad z dlouhé chvíle, provedly něco, za co by k nim Ježíšek už možná neměl přijít nikdy... Nebo snad ano?

Kdo podle Vás má nárok na dárek od Ježíška?. Také ty dvě dívky, které vyloženě provedly "něco nesprávného"? Co myslíte? Zkuste to probrat třeba s maminkou, je možné, že tak jednoznačné to není, jak se situace jeví. Měl by jim to Ježíšek odpustit?

Santa Klaus

Pravda je, že dárky také dětem přináší "Santa", nebo děda Mráz. Asi takhle. Když už nějaký přinesou, proč si ho nevzít, že? Ze staré známosti jsem se "Santou" na tohle téma hovořil a on říkal, že mít na starosti Čechy je pro něj dost složité.

Dúvod je jasný: dopisy, které dostává od českých dětí, jsou psány česky, takže si je musí dávat překládat, hrozně to zdržuje a hrozí nebezpečí, že to bude přeloženo špatně a to je také důvod, že si někdo z Vás přeje pod stromeček třeba koloběžku a dostane bačkory... Raději děti neriskujte, Ježíšek, to je Vaše jistota v požadovaný dárek největší.

Však koukněte, že jsem se "Santou", daleko na severu, za Polárním kruhem, opravdu hovořil... Nikitko, už mi věříš?


Podobné to je s dědou Mrázem, určitě víte, že jemu se musí psát rusky, aby tomu rozuměl a kdo z dětí to dnes umí?

Takže, Ježíšek je správná volba pro české děti, rozumí Vám a těší sa na Vás. Není sice vidět, ale to mu zcela vyhovuje. Může Vás nepozorovaně sledovat, jestli se chováte, jak máte, což je jeho velká výhoda. Dovedete si představit, jak Vás třeba v létě, "nenápadně šmíruje" Santa, nebo děda Mráz, v těch jejich kostýmech?

Já ne. A to mám hodně velikou představivost.

Mezi lidmi se povídá, že prý žádný Ježíšek není... Tak o tom nic nevím. Podle mého to jsou řečičky těch, kteří nic pod stromečkem nenajdou, protože si nic nezaslouží. Já pod ním každoročně nalézám spoustu dárků, takže já v něj věřím.

Až tam někdy nebudou již ani ty dárky, budu věřit stejně, protože jsou na světě věci, kterým je lepší věřit, a když je "Santa", se kterým jsem sám mluvil (a který mi nic nedal), proč by nebyl Ježíšek, od kterého dostávám dárky každý rok...Návrat zpět nahoru, kde je "menu" odkazů.


Důležité informace

Nabídka služeb

VIP informace

Doporučené odkazy

Relax a zábava

Výměna odkazů


zc.latroppiv@atsop  

 Napsat


Copyright © Pravidla použití fotografií a textů.