VIP portál

Jak žít v pohodě.

Logo VIP portálu, kliknutím přejdete na Home Page

Jak poznat skutečného kamaráda, nebo kamarádku

Bezpečnostní a další důležité informace o webu

Jak mohou žít děti a mládež v pohodě - úvod a rozcestník.

Kluk - obličej

Kamarád se většinou hlásí právě jen tehdy, když ostatní nás opustí. Platí, že v nouzi poznáš přítele, ale také, že o co chceš přijít, to půjč kamarádovi. Jak se v tom vyznat?


Fígl je v tom, že spousta tzv. kamarádů se pouze přetvařuje, často to bývá podvraťák jen za kamaráda převlečený . Jak se to dá poznat? Bez speciálních znalostí a vědomostí to není zcela snadné, zkusit se dají různé testy a zkoušky, které jeho spolehlivost mohou odhalit, ale také nemusejí. A pamatuj, že pomoc nemusí být jen nezištná, i to je nutné odlišovat.

Existuje např. typ kamarádů, kteří se trefně jmenují nástěnkáři. To jsou takoví, kterým když řekneš nějaké tajemství, tak ho klidně můžeš napsat na papír a vyvěsit na nástěnku, protože výsledek bude stejný .

To se třeba dá zjistit tak, že tomu, koho chceme prověřit, sdělíme nějaké (nejlépe raději vymyšlené) "tajemství" a čekáme, co se bude dít. Pokud se časem staneš terčem posměšků, narážek, nebo se Ti naopak všichni budou vyhýbat (jako mně ), je celkem možné, že to může mít spojitost.

Se mnou si všichni zcela normálně povídají jen do té doby, než si přečtou tenhle web , takže na první pohled asi vypadám "normálně" , ale po přečtení webu se jejich komunikace se mnou nějak zadrhne .

Dalším druhem kamarádů jsou tzv. kejvači. Oni Ti na vše, co řekneš, budou stále přikyvovat, takže, když budeš v pondělí tvrdit, že K. je hlupák, tak s Tebou budou souhlasit, a když ve čtvrtek prohlásíš, že on snad ani hloupý nebude, jen má třeba kvůli něčemu komplexy méněcennosti, tak zase budou stejného mínění...

Ono se to sice jeví jako dobrá věc, ale časem poznáš, že Tě to přestane bavit, protože debaty s kamarády a kolegy Ti pomáhají utřídit si myšlenky, porovnávat je s názory jiných a v konečném důsledku Tě to posouvá po spirále vývoje kupředu.

Tak nezapomeň, kamarády je nutno testovat a zkoušet, klidně až do vyhrocení situace. Opravdový kamarád v takové zkoušce s přehledem obstojí, Vaše přátelství se dokonce ještě více upevní a bez ostatních se dá obejít. Bez navození "krizové situace" se jinak pravdu nikdy nedozvíš.

Já dost často jen využívám situaci, že "plácnu" nějakou blbinu, poťouchlost apod. a schválně jen sleduji, kdo se tomu usmívá a kdo se mi za to šklebí za zády. Nechávám to bez odezvy, v konečném důsledku mi to slouží např. k tomu, že kdo si při hovoru o mne ťuká na čelo a ušklíbá se, nemůže očekávat, že mu v něčem vyjdu vstříc nad rámec běžné pomoci někdy v budoucnosti.

Každému pomáhat nelze, takže je dobré mít přehled dopředu, kdo si pomoc zaslouží a v případě, že vyhraješ balík peněz, budeš už vědět, koho pozvat na oslavu...

A když kamarád zklame? Nezoufej! Tím, že někomu budeš pomáhat a on Ti potom bude dělat naschvály, tak vlastně bude žít "na dluh" a Ty budeš ten, kdo má kladné body k dobru a to se vždycky může hodit.

Požádej třeba bližního svého o nějakou laskavost, samozřejmě takovou, která ho v něčem bude omezovat a podle ochoty Ti vyjít vstříc hned poznáš kamaráda. Dost často se dotyčný nafrkne, naštve a na určitý čas přestane i komunikovat , začne pomlouvat, v horším případě i dělat naschvály, až vyloženě nějak škodit.

Těhotná žena

Velice dobrá "zkouška" je třeba praktika dospívajících dívek, které svému chlapci, se kterým chodí, důvěrně oznámí, že jsou "v tom" . To se prověří charakter kluků opravdu spolehlivě a mohu každého ubezpečit, že v takové situaci se dovede přetvařovat jen opravdový herec.

A víš třeba to, že o vlastní dítě se marně snaží a usiluje cca 30% partnerských párů? Svět je plný paradoxů: někdo miminko nechce a narodí se, jiní se o potomka marně snaží dlouhá léta a výsledek se nedostaví... Kdo tedy řídí a ovládá přírodu? Člověk?Je blbost dědičná?Návrat zpět nahoru, kde je "menu" odkazů.


Důležité informace

Nabídka služeb

VIP informace

Doporučené odkazy

Relax a zábava

Výměna odkazů


zc.latroppiv@atsop  

 Napsat


Copyright © Pravidla použití fotografií a textů.