VIP portál

Jak žít v pohodě.

Logo VIP portálu, kliknutím přejdete na Home Page

Žij v pohodě, málokdo je lepší, než Ty!

Bezpečnostní a další důležité informace o webu

Jak mohou žít děti a mládež v pohodě - úvod a rozcestník.


Jako dospělý časem poznáš, že čestných, charakterních a nezákeřných lidí moc není, faleš, přetvářka a závist, že jsou vlastnosti zcela běžné, "blbost" je tak trochu základní lidskou vlastností. Neschopnost, nerozhodnost, nejistota, obavy, strach, tím trpí skoro každý a kdo tvrdí že ne, většinou kecá...

Pokud tedy na sobě něco z uvedených vlastností pozoruješ, netrap se, nemysli si, že jsi méněcenný, nebo "jiný", než ostatní a snaž se dál žít raději čestně a poctivě, nastřádáš si tak "plusové" body a až nadejde čas, oni se Ti budou hodit. Má to však i určitá úskalí...

Chceš být čestný, pravdomluvný apod.? Pak na sobě musíš hodně pracovat, snažit se, rozvíjet své schopnosti, vědomosti a znalosti atd., protože v dnešním světě jsou takoví lidé často v nevýhodě, za upřímné jednání mívají i problémy, jejich život nebývá zcela idylický, proto Tě raději upozorňuji včas, pravdu nemá moc lidí rádo.

Rytíř v brnění jde bojovat s kanónem

Pravdu totiž často mají spíše ti, co nejhlasitěji křičí, kteří se umí nejvíce prát, kteří mají více peněz, nebo tátu ve vysoké funkci apod. Spoustu příkladů Ti osud jistě připraví a naservíruje sám, pokud se tak již nestalo...

Kdo chce zastávat pravdu a bojovat za ni, musí být velice statečný a silný, nejlépe i obrněný trpělivostí, případně musí mít silného spojence. Zvládneš to? Držím Ti palce! A protože vím, že fandit a držet palce umí kdekdo, ale pomoci jen málokdo, najdeš zde také radu, jak a kde takového spojence najít... Hledej...


Důvodů k pocitům méněcennosti existuje mnoho. Kdo má dost informací, ten ale ví, že jde opravdu jen o pocit, kdo ale má o své inteligenci pochybnosti a nemá moc přehled, tak se často, pro jistotu, třeba druhým posmívá, nebo jim dělá různé naschvály, nadává jim, křičí na ně apod., to proto, aby tu jejich "vyšší úroveň" snižoval a cítil se pak lépe.

Kdo má dostatečný přehled, ten ví, že každý, kdo šikanuje druhé, tím na sebe tento pocit méněcennosti prozrazuje, dokonce tím odhaluje, že v jeho případě se asi již nejedná jen o pocit, a tím vlastně dokonce naznačuje, jak je nejen "méněcenný", ale ještě i hloupý. Tohle je pravý význam toho slova, ne to, že někomu nejde třeba matematika...

Nejsi zrovna jedničkář, máš problémy s učením? Ani to není důvod k tomu, aby jsi se cítil nějak méněcenný. Za 13 let školní docházky jsem poznal, že výsledky na vysvědčení často nemají s IQ nic společného, a když mi někdo ubližoval, nebo mne trápil, většinou se mne zastali takoví spolužáci, kteří měli dvojku z chování něco jako životní standard .

Ti jsou sice obecně chápáni jako rebelové", oni ale "bojují" proti autoritám obecně, takže to mohou být častokrát lidé vysokých mravních kvalit, čestných, férových, ochotných pomoci, připravených zastat se slabšího spolužáka, nebo kamaráda... Neboj se tedy v případě potřeby obrátit s prosbou o pomoc i na ně.

Pes Elsa

Však to asi znáš...

Možná jsi už zažil, že ušlechtilý pes za plotem jen za Tebou důstojně obracel hlavu, když jsi šel okolo, ale kdejaký "no name voříšek" štěkal jako pominutý, aby Tě zastrašil.

Jenomže tím štěkotem si hlavně dodává odvahu sám sobě, když vezmeš klacek a půjdeš směrem k němu, dost často couvne... A schován za plotem je snadné být "hrdinou"...Jak to na světě chodí ještě?

Svět je většinou založen na principu, že oblíben je hlavně ten, kdo má co nabídnout, tak pokud chceš mít dostatek přátel a kamarádů, tak jim budeš muset něco nabídnout. Dnes, zítra, za rok, za deset let...

Ve škole třeba vystačíš s tím, že dáváš opisovat úkoly, ale jako dospělý budeš muset potřebovat znát, nebo ovládat, nebo zvládat i jiné věci, abys měl co předložit jako protihodnotu za přízeň a přátelství těch ostatních.

Dospělí se třeba často ptají, kde pracuješ, co tam děláš atd. Nemysli si, že jde o pouhý zájem ze zdvořilosti, každý si tak jen "oťukává", k čemu by se ten človíček hodil, zda by eventuálně mohl být nějak užitečný někdy v budoucnosti a jestli tedy stojí za to se s ním vůbec bavit.

peníze - dolary

Pokud jsi byl s rodiči na dovolené v některé arabské zemi, možná víš, že první otázka obchodníků k zákazníkovi bývá, odkud jsou, z které země. Pouhá zdvořilostní fráze? Kdepak! Ten obchodník jenom potřebuje vědět, jak vysokou má nasadit cenu toho svého zboží, výrobků apod., aby zákazníka cenou od koupě hned neodradil...


Chovej se, jak se patří, pomáhej, kde se dá, ochraňuj slabší a ty, kteří potřebují pomoc, nezlob moc doma a zachovej tomuto webu přízeň, přináší informace někdy i formou srandy, ale po čase poznáš, že se dozvíš věci, které v životě oceníš...

Nepij moc alkoholu, nekuř nikotin, neber žádné drogy a postupně se zde dočteš, k čemu Ti to vše bude dobrý.

Příroda totiž dost často staví do cesty mladých lidí různé zkoušky a překážky, aby si ověřila, jak jsou vnitřně silní, protože s nimi má velké cíle, ba až velkolepé plány. Takový človíček do vínku často dostane zájem o Přírodu (pracovně ho budu nazývat oblíbenec Přírody.

Vzhledem ke skutečnosti, že Příroda, na rozdíl od lidí, se ke mně vždy chovala čestně, poctivě a férově, budu ji psát s velkým P na začátku, v diktátě ve škole ho piš malé . Pro mne je to zkrátka VIP-pojem, tak jako výraz VIP portál pro mne neznamená to, že přináší informace jen pro vyvolené po stránce bohatství materiálního, ale pro vyvolené po stránce bohatství ducha.

Kdo v takové zkoušce obstojí, ten se pak bude moci dokonce stát to, co budu nazývat vyvolenec Přírody, který bude umět věci, o kterých se druhým jen zdá... Takový jedinec bude mít vlastnosti a moc, které většina lidí ostatních nemá, ale bude také současně mít ohromnou odpovědnost.

Bylo by dost škoda, abys kvůli nějakým přiblblým cigaretám, nebo alkoholu, který nikdy žádný problém za Tebe nevyřeší, o takovou šanci přišel. Možná, že nevíš, že Tě k takovým věcem bude přemlouvat pouze někdo, kdo si je vědomý toho, jaký je slaboch, že s tím neumí přestat, a tak se snaží do toho zatáhnout i další, aby si nepřipadal sám tak blbě.

Oblíbenci a vyvolenci Přírody.Návrat zpět nahoru, kde je "menu" odkazů.


Důležité informace

Nabídka služeb

VIP informace

Doporučené odkazy

Relax a zábava

Výměna odkazů


zc.latroppiv@atsop  

 Napsat


Copyright © Pravidla použití fotografií a textů.